Jak je to tedy s dálničními poplatky na D8?

Od začátku roku 2016 jsou některé úseky českých dálnic vyjmuty ze zpoplatnění - tedy povinnosti mít vylepený platný dálniční kupón na čelním skle.
Často se na nás obracíte s dotazy, kterého úseku na dálnici D8 se to přesně týká. Opakování je matkou moudrosti, tak jdeme na to :-)
Prvním tímto úsekem je už delší dobu krátký kus dálnice mezi exitem 1 Zdiby a hlavním městem Prahou. Měří necelých 2,5 kilometru a v obou směrech zde tedy nemusíte mít vylepenou dálniční známku.
Druhým úsekem je okolí krajského města Ústí nad Labem. Zde ve směru na Spolkovou republiku Německo nemusíte mít dálniční známku pokud jedete pouze v úseku od exitu 64 Řehlovice až na exit 80 Libouchec/Děčín/Telnice. Pozor v opačném směru je to trošičku jinak - zde je ze zpoplatnění vyjmut celý úsek od státní hranice se SRN až do exit 64 Řehlovice.
Vzhledem ke skutečnosti, že bývalá rychlostní silnice R63 Řehlovice - Bystřany byla "převedena" na silnici první třídy, je tedy bez problémů projet například úsek z Drážďan do Teplic zcela bez poplatků. V opačném směru to tak už ale není, z Teplic můžete bez poplatku jet pouze na exit 80.

 

Věřím, že Vám bude tato informace nápomocna, protože se zdá, že se nedoatala úplně všude kam by měla i přes její docela slušnou mediaci :-)

Děkujeme Vám za pozornost a čas věnovaný těmto řádkům.

Alb Albrecht I 2017

<<< HLAVNÍ STRANA                                                             DOPRAVNÍ OSVĚTA >>>