STŘEKOVSKÁ
VYHLÍDKA
SEDLO - 284 m

Střekovská vyhlídka na vrchu Sedlo (284m) je krásné a poklidné místo s dobrým rozhledem ve střekovské části krajského města. Vzhledem ke své dostupnosti i větší míře bezpečí roz-hledny pro malé děti, je toto místo vcelku vhodné i pro návštěvu s malými děcky. Pod rozhlednu z roku 2009 se dostanete jak autem, tak trolejbusem (Novosedlické nám nebo Poslední cesta). Následný výstup není nijak náročný a krom úseku schodů (dá se obejít uličkami) vede po široké parkové cestě, vhodné i pro kočárky (nevhodné pro in-line či dětská kola).
Pokud sem zamíříte s malými ratolestmi, bude to jistě výlet na skoro pů dne. Sice nepočítejte, že byste na vrcholu našli nějaké pískoviště či dětské hřiště, ale plošina je zatravněná a pokud nejste příznivci dek, tak pár laviček zde je.
Rozhodně však je lepší si návštěvu Střekovské vyhlídky nechat jako doplněk nějakého jiného výletu v okolí Ústí nad Labem - hrad Střekov, zřícenina hradu Blansko, nauční stezka Pod Vysokým Ostrým, zámek Velké Březno .... dospěláci zdolají vrchol do 20 minut volnou chůzí. Rozhodně doporučuji vzít si sebou dalekohled - budete moci nahlédnout na mnohá místa v Ústí nad Labem - Větruši, hl. nádraží, ZOO ... výhled odtud stojí určitě za to a pokud budete chtít pořídit i pár foteček, doporučuji spíše dopolední návštěvu.

Střekovská vyhlídka – rozhlas.cz

Střekovská vyhlídka – hrady.cz

Střekov chce ze Sedla vybudovat lesopark (denik.cz - 04/2018)

Střekovská vyhlídka na Malém Sedle

Střekovská vyhlídka

     
     
     

Střekovská vyhlídka

Střekovská vyhlídka na Malém Sedle

Rozhledna Střekovská vyhlídka

Turistická známka Střekovská rozhledna

     
     

Pokud máte nějaký zajímavý odkaz vztahující se k této lokalitě, prosím pošlete nám ho zde >>>


POSLEDNÍ AKTUALIZACE
1.1.2020

Stránky Dálnice D8 & okolí  jsou provozovány
za laskavého přispění společností: