Tip na výlety v okolí dálnice D8

Bobří soutěska

Zhruba dvoukilometrové divoce členité údolí mezi Loučkami a Velikou u Janovic,
s mnoha můstky přes neposedný Bobří potok a vodopádem, je oblíbeným turistickým cílem v jakémkoli ročním období. Kdysi tu stával i mlýn a restaurant, dnes se našinec musí spokojit už jen s krásnou divokou soutěskou lemovanou lesem.

Do Bobří soutěsky se dá dostat buď po zelené turistické značce od Veliké, resp. Kravař (silnice I/263 Kravaře - Horní Police) nebo od Verneřic (Louček). Pokud nespěcháte nebo sebou nemáte malé děti, jeví se jako ideálním výchozím bodem městečko Verneřice, odkud je to do Bobří soutěsky necelé 3 kilometry po silnici - ovšem po cestě můžete obdivovat nádherné kamenné mostky přes Bobří potok, drobné sakrální památky a samozřejmě stavby kolem cesty - některé nádherně zrekonstruované, některé ponechané osudu napospas. Pokud budete brát výlet do Bobří soutěsky jen jako "zastávku" na delším výletě, tak využijte parkoviště kousek od vstupu do soutěsky na silnici Verneřice - Loučky - Velká Javorská, hned za koncem Louček. Pozor ale, Vaše auto není trezor a nezapomeňte při parkování myslet i na ostatní, tedy hezky do řady, ne na štorc parkovištěm ;-)

Je na místě upozornit, že cesta v Bobří soutěsce není z velké části vhodná pro cyklisty ani pro kočárky. Pokud se sem vypravíte s malými dětmi, nezapomeňte je  dobře hlídat a v exponovaných úsecích dobře jistit - cesta je zde na mnoha místech příkrá, kamenitá, plná kořenů, je třeba překonat několik romantických lávek a na malém úseku jsou i jistící řetězy. V letním období pozor na kopřivy, po dešti zas na kluzký povrch cesty stejně jako v zimním období, kdy se Bobří vodopád mění na Bobří ledopád ;-) Bobří soutěska je překrásné místo v každém ročním období a rozhodně ve Vás zanechá příjemné pocity a vzpomínky.