Kontakt


Ing. Miroslava Polakovičová
IČ: 87766914
412 01  Litoměřice, Třebušín 148
 

tel.: 728 008 172 / alb@de8.cz
messenger: @alb.albrecht

Přidání Vaší akce na náš web

Své akce, které byste rádi vystavili na našem webu, posílejte prosím
e-mailem nebo přes messenger. A nezapomeňte přiložit letáček
a uvést odkaz na Vaší akci na internetu ;-)

 

Proč tyto stránky děláme ?

Vysvětlit proč tyto webové stránky děláme je vlastně vcelku jednoduché. Za našich mladých let neexistoval internet ani mobilní telefony. Pokud jsme se chtěli vydat třeba na výlet někam do přírody, na zříceninu a pod., znamenalo to vlastnit turistické mapy, publikace, průvodce nebo mít štěstí na znalé přátelé, kteří za pár piv byli ochotní se s Vámi o své znalosti podělit. Pak už jen stačilo být majitelem knižní publikace s jízdními řády, podotýkám že ty knihy byly dvě - autobusy ČSAD a vlaky ČSD, každý rok nové vydání, a ještě než se masově rozšířil internet, byly běžně k dostání. Pokud člověk jízdní řády nevlastnil, většinou musel na nejbližší nádraží na informace nebo hledat ve vyvěšených řádech pro cestující. Papír, tužka a opsat co bylo třeba.

S pozvolným nástupem internetu se pak začaly na síti objevovat různé stránky věnující se turistice, nejprve text, časem i obrázky, později i jednotlivé blogy a celá fotoalba. V současnosti je na internetu již přehršle turistických informací, některé jsou k věci, jiné jen strohé, někdy i úplně bez obsahu. A zatímco vyhledat si odjezd vlaku či autobusu je dneska již triviální, najít kvalitní a obsažné informace nebo turistickou zajímavost je čím dál složitější. Vyhledávače reagují na zadané heslo okamžitě a vyplivnout stovky až tisíce většinou na dané slovo irelevatních odkazů.

Jelikož přes půlku svého života rád cestuji po naší vlasti a nejvíce právě po severozápadní části, začal se rodit plán, udělat "turistický rozcestník" pro všechny, kteří rádi cestují a nechtějí se stresovat vyhledáváním cílů, tras, zajímavostí. Jelikož již pár let poskytuji dopravní zpravodajství z dálnice D8 a  okolí, je jasné, kde jsem chtěl začít a postupně k okolí dálnice přidávat i značnou část severozápadních Čech.

Stránky postupně doplňujeme od roku 2015. Snažíme se vyhledané lokality a cíle obohacovat o vlastní fotografie a pokud na internetu najdeme nějakou zajímavou novou stránku, tak i přidat k již doporučovaným odkazům. Dostáváme se i do míst, která nejsou vůbec známá a na internetu se o nich vůbec nepíše, tak je pro nás ctí Vám je na našem rozcestníku přiblížit.

Turistický rozcestník dělíme na dvě základní části - místopis a turistické cíle. Okolí dálnice D8 a severozápad Čech je hodně velké území a tak nám to bude jistě ještě pár let trvat, ale už dnes Vám můžeme nabídnout hodně zajímavého.

Snažíme se postupně přidávat ty nejzajímavější turistické cíle v okolí dálnice, stejně jako místa o kterých se skoro neví, ale přesto si zaslouží pozornost - ať už různé technické památky, přístupná i nepřístupná podzemí, technické památky v podobě mostů, tunelů, ale i třeba jinak zajímavá místa jako opuštěné budovy, hřbitovy a podobně. Jde nám to trošku pomaleji než jsme čekali, ale přesto se snažíme každým dnem přidávat nové cíle.

Kromě turistických cílů se snažíme i v rámci místopisu zdokumentovat celé okolí dálnice D8 - tedy opět pomocí výběrových internetových odkazů Vám postupně představit všechna města, obce i malé vesničky, i ty již dávno zaniklé, jejich současnost, historii, zajímavosti, přírodní a jiné památky, tak abyste se jejich vyhledáváním nemuseli zbytečně trávit mnoho drahoceného času.

Na naší úvodní stránce najdete i reklamní bannery, které jsou bohužel dnes již nutností - pomáhají nám pokračovat v naší práci, která není jinak nijak dotována.

Návštěvnost naší stránky neustále roste - svými návštěvami nám dáváte najevo, že má naše činnost smysl, což nás těší a zároveň motivuje do budoucna.

Děkujeme za Vaše návštěvy a za důvěru při plánovaní Vašich výletů a akcí v okolí dálnice D8.

Alb Albrecht I 2017

 

A ještě malý příklad vyhledávání :-)

Například zadáte do vyhledávače (nejčastěji google) heslo "Varhošť". A je to tady, google na Vás vyplivne přibližně 32 tisíc odkazů, na které dosáhne, i když nakonec Vám jich nabídne zhruba 250. Prokousávat se jimi je i tak mnohdy zdlouhavé a po čase i nezábavné - mnoho odkazů totiž obsahuje jen povrchní informace popřípadně jen obrázek a dva řádky plus mapa. Varhošť je hodně vyhledávané a publikované místo, takže pro nás to znamená cca 2 - 3 hodiny pročítání všech dostupných stránek a příspěvků a posuzovat vlastním měřítkem jejich obsažnost. A samozřejmě ty nejlepší z nich, které opravdu stojí za to si před návštěvou Varhoště přečíst, zveřejnit.U rozhledny Varhošť jsme došli k celkem 15 zajímavých odkazům, které jsme zveřejnili. Je to docela vysoké číslo oproti jiným lokalitám, kde jsme rádi, že zveřejníme alespoň dva odkazy. A to zcela necháváme na Vás jaký druh dopravy k cíli použijete. Můžete totiž zaparkovat půl kilometru od rozhledny na malém parkovišti (kde se bohužel čas od času krade), stejně tak můžete jít pěšky ze Sebuzína nebo z Litoměřic (zastávky vlaku na jedné trati, kde můžete nechat auto). Toto už je na Vás, s dopravou Vám nepomůžeme - každý člověk má jiné představy jak se do cíle dostat. Nápomocná Vám může být ale turistická mapa - odkaz na ní máme u každého turistického cíle :-)