HLAVNÍ STRANA  /  DOPRAVNÍ INFORMACE  /  MÍSTOPIS  /  TURISTICKÉ CÍLE  /  DÁLNICE D8  /  DOPRAVNÍ OSVĚTA  /  PARKOVÁNÍ TIR V OKOLÍ D8

AKCE V OKOLÍ DÁLNICE D8 2019    /   BŘEZEN   -   DUBEN   -   KVĚTEN   -   ČERVEN   -   ČERVENEC   -   SRPEN   -   ZÁŘÍ   -   ŘÍJEN   -   LISTOPAD   -   PROSINEC    /

Uzavírka a rekonstrukce mostu přes Labe ve Štětí

1.4.2019 začíná generální oprava šestačtyřicetiletého štětského mostu, které se ujme firma Strabag. Na více než rok se sem auta ani chodci nedostanou. Přípravy na tuto opravu trvaly více jak šest let, protože zdejší most slouží nejen pro silniční dopravu, ale vede po něm také železniční vlečka.

Budou se provádět práce na obou předpolích mostu, rekonstrukce části vlečky a kompletní rekonstrukce mostu. Řidiči budou muset využívat pro cestu přes řeku Labe mosty v Roudnici nad Labem nebo v Mělníku. Pěším a cyklistům ale bude sloužit od 1.4.2019 zdarma mezi Štětím a Hněvicemi přívoz přes řeku Labe. Loď bude jezdit každých 20 minut, ve špičkách bude její frekvence ještě častější. Kapacita přívozu je 40 míst. Na hněvické straně povede od přívozu osvětlená provizorní štěrková cesta k chodníku u parkoviště u vlakového nádraží. Na štětské straně Labe (pod rampou u sjezdu k nábřeží) je vybudované provizorní parkoviště pro zhruba 12 automobilů. Silnice je v prostou nábřeží jednosměrná. K parkovišti se tak přijíždí od „koželužny“ a vyjíždět se bude okolo rybárny, naproti parkovišti firmy Mondi. 

Nejdříve se budou kompletně demolovat části mostu nad silnicí č. II/261, zřejmě o víkendu 13.-14.4.2019 dojde k úplné uzavírce silnice II/261 pod mostem, který bude v této době snesen. Následně se zvedne hlavní mostní konstrukce a vymění se ložiska mostu. Po zpětném uložení na nová ložiska bude vybetonována část mostu nad silnicí a provedeno napojení k předpolím mostu na obou březích řeky. Během listopadu 2019 by měla být znovu zprovozněna železniční vlečka na mostě.

Konstrukce štětského mostu je z předpjatého betonu a rekonstrukce má rovněž zesílit jeho nosnou konstrukci, zlepšit jeho stavebně-technický stav a prodloužit jeho životnost. Až se odstraní část mostu nad silnicí II/261, provedou se opět sondy do konstrukce mostu a prověří se aktuální stav všech ocelových lan. Pokud by se zde zjistil ještě horší stav než je předpokládáno, musely by se připravit a realizovat další opatření nad rámec současné projektové dokumentace.

Jelikož bude přerušen provoz vlečky po mostě do závodu Mondi, bude po dobu oprav zprovozněna stará vlečka starou vlečku, vedoucí z nádraží ve Štětí k zadní vrátnici, kde vzroste počet projíždějících vlaků i doba čekání na obou přejezdech. Přejezd přes vlečku u zadní vrátnice Mondi bude pro osobní dopravu zcela uzavřen.
Zdroj: https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/foto-vlecka-zdrzi-na-prejezdu-ve-steti-ridice-20190329.html?fbclid=IwAR16bKWLzVskZq6LaRxxNdFW69xStd-YkXk33Mt4bG56TYMbvRbOMAJFeRE

Přejezd řeky automobilem bude možný pouze v Mělníku nebo Roudnici nad Labem.

Možné komplikace mohou nastat v květnu 2019, kdy začnou tři etapy oprav silnice mezi Liběchovem a Mělníkem, resp. úsek silnice I/9 mezi Velhovicemi a kruhovými objezdy před novým mělnickým mostem - začíná se v prvních 14 dnech měsíce května přímo ve Vehlovicích, kde se bude jezdit kyvadlově na semaforech, následně bude doprava vedena objížďkou po staré silnici přes Mlazice, přičemž se bude postupně opravovat úsek Vehlovice - Mělník a následovat bude úsek mezi kruháči u Mountfieldu a kruháčem u nového mostu kde se opět bude jezdit kyvadlově na semaforech. Po celou dobu oprav bude v úseku Mělník - Liběchov zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun.

Prosíme, respektujte dopravní značení.

Termín dokončení (otevření: 20.6.2020)

                       


Alb Albrecht
2015 - 2018
alb@de8.cz
Dopravní informace z Dálnice D8 & okolí

Turistika v okolí Dálnice D8
http://fb.com/dalniceD8.turistika
Poslední aktualizace:  
31.3.2019 - 23.59 hod.