* oblíbený turistický cíl - železniční stanice Dubí

Oprava vozovky I/8 mezi 28,5 - 34,2 km Dubí -> Cínovec
Oprava vozovky I/8 25,2 - 26,3 km Teplice -> Dubí
Oprava vozovky I/27 mezi 0 -> 3,2 km Dubí -> Střelná

 

Od 5.9.2019 propukne rekonstrukce povrchu vozovky (frézování + nový asfaltový povrch) mezi Teplicemi a Cínovcem. Opravovat se budou postupně dva úseky - prvním úsekem je vozovka od konce Teplic po kruhový objezd Novosedlice / Mstišov a druhým úsekem pak silnice mezi kruhovým objezdem Hrob / Krupka až po cca parkoviště u "Sedmihůrské cesty" (štola Wildhaver, Sedlová štola). Práce budou prováděny za omezeného provozu řízeného světelnými semafory.

Od 16.9. do 30.11.2019 bude prováděna firmou Strabag oprava vozovky v úseku od kruhového objezdu Hrob / Krupka až do Střelné (k přemostění ulice Stará Střelná).

 
 

Jízda v omezení

Jelikož se jedná o omezení provozu s režimem kyvadlové jízdy řízené světelným signálem na komunikaci s jedním jízdním pruhem v každém směru, určitě neuškodí si zopakovat.

Dalším typem komunikací, na které se zákon o „uličce“ nevztahuje jsou silnice I. třídy. Platí zde ale stejně jako všude § 41 odst. 7, tedy "umožnění bezpečného a plynulého provozu vozidlům s právem s předností v jízdě".  Když na nich zastavujeme v koloně vozidel, měli bychom se vždy automaticky řadit co nejvíce k pravému okraji vozovky. V podstatě je jedno, proč se kolona utvořila, tedy jestli je před námi nehoda, porouchané vozidlo nebo oprava vozovky, důležité je pouze to, že kolem nás mohou projet vozidla hasičů, záchranky a my bychom tudíž měli na tuto skutečnost myslet a brát ohled. V protisměru totiž můžou jet jiná vozidla, včetně velkých autobusů a náklaďáků. Kdybychom stáli na středové čáře, neměli bychom kam rychle uhnout. Praxe je u nás ale ve většině případů taková, že padesát procent řidičů zastaví alespoň šedesát centimetrů od krajnice a třicet procent řidičů co nejblíže ke středové čáře a navíc nalepeni na vozidlo před sebou, čímž si ještě o to víc komplikují případný úhybný manévr. Je důležité si znovu zopakovat proč – místem totiž můžou vždy spěchat záchranáři k záchraně lidských životů, v obci pár kilometrů před námi může hořet rodinný dům, policisté mohou jet zpacifikovat osobu ohrožující jiné osoby, může tudy spěchat vozidlo vezoucí orgány určené k transplantaci, možností je spousta a my si tuto skutečnost musíme uvědomit.