BRNÁ
TERMÁLNÍ KOUPALIŠTĚ ÚSTÍ NAD LABEM

Otevírací doba >>>

Sezóna 2022 začíná 29.4.2022

Nebýt studnařského mistra Antona Kuhebaucha, který v dubnu 1930 pobíhal po Brné s virgulí, aby následně provedl 327 metrů hluboký artéský vrt, možná by u Labe žádné termální koupaliště nebylo. Pramen vody o teplotě 30 stupňů vytryskl tehdy do výšky osmi metrů. A už to jelo - lehce mineralizovaná voda se začala stáčet do lahví a prodávat a o rok později zde bylo vybudováno termální koupaliště, které střekovákům závidělo celé sousední Ústí, takže záhy přibyly ještě i "vanové" lázně. Pro potřebu koupaliště se zde vrtalo i později a to v letech 1968 a následně ještě 2003. Současná podoba areálu vychází z rekonstrukce a rozšíření areálu v letech 1972 - 1986 podle architekta Josefa Slívy. Poslední větší rekonstrukce proběhla v roce 2014, kdy Město Ústí nad Labem do koupaliště hodně investovalo a mimo jiné opravilo i třetí (nejdelší) bazén, toalety a sprchy. To však nemění nic na tom, že budovy v areálu jsou v dost neutěšeném stavu. Například bývalá restaurace byla prodána soukromému subjektu, i s nově vybavenou kuchyní, a dnes je z ní oplocená vybydlená ruina. Každopádně, celý areál je upravený a čistý a naprosto perfektně splňuje svůj účel.

Areál, do něhož se lze (do domluvě) dostat i přívozem z protější Brné (najdete dole odkazy) či se i v řece vykoupat, jen tak u nás nenajdete. V hlubokém labském údolí svým návštěvníkům v sezóně slouží velký plavecký bazén, relaxační bazén a brouzdaliště s průzračně čistou vodou z termálních vrtů hlubokých až 327 metrů, tobogán, úschovna kol, vodní atrakce, hřiště na plážový volejbal, půjčovna knih a lehátek, přes 270 převlékacích kabin, dětské prolézačky a houpačky. Novinkou pro rok 2021 je #brna_photopoint v podobě obřího křesla. Jídlo a nápoje zde nabízí hned několik stánků s občerstvením.

Nad areálem se nachází hlídané parkoviště, areál je dostupný MHD. Blízké okolí nabízí nespočet atraktivních turistických cílů, z nichž namátkou jmenujme hrad Střekov, Střekovská zdymadla, skalní vyhlídku Vysoký Ostrý či po obou stranách labského údolí turisticky atraktivní vycházkové stezky s mnoha vyhlídkami či vodopádem.

           
           


Koupaliště Brná

Termální koupaliště Brná na facebooku

 Romské plavčíky si v Brné pochvalují (06-2019)

Koupaliště v Brné po velké opravě - idnes.cz

Přívoz Vaňov - Brná >>>

Vysoký Ostrý - 587 m >>>

Brná >>>

           
           
           
           

Průčelská rokle >>>

Průčelský vodopád >>>

Výří vodopád >>>

Zpět na přehled turistických cílů


POSLEDNÍ AKTUALIZACE
24.4.2022

Stránky Dálnice D8 & okolí  jsou provozovány
za laskavého přispění společností: