MOTORÁČKEM
DO ZUBRNIC

turistická linka T3
Ústí nad Labem (Střekov) - Velké Březno - Zubrnice

V provozu o sobotách, nedělích a svátcích od 30.3. - 28.10.2019
V červenci a srpnu v provozu každý den.

Zdejší železniční trať byla slavnostně zprovozněna 11.9.1890 a provoz byl s heslem LOKÁLKA UŽ NEJEDE, ODVEZE VÁS ČSAD, smutně ukončen 27.5.1978. Vlaky zde po trati z Velkého Března přes Lovečkovice a dál na Úštěk či Verneřice jezdili skoro 88 let, než byla trať pro nehospodárnost zcela zrušena a nahrazena autobusovými spoji. Jen díky ohromnému úsilí a práci nadšenců ze Zubrnické museální železnice, kterým se podařilo před lety (28.10.2010) zprovoznit část původní trati z Velkého Března do stanice Zubrnice - Týniště a vybudovat zde malé železniční museum v sousedství Skanzenu v Zubrnicích, vděčíme za to, že i dnes, 40 let po zrušení trati se můžeme, alespoň na části původní trati projet vláčkem.

V letošní sezóně 2019 máte ještě šanci se motoráčkem svézt do 28.10. Nastoupit můžete buď na nádraží Ústí nad Labem - Střekov nebo na nádraží ve Velkém Březně. K nastoupení do vláčku ale můžete využít i další zastávky na trati - Svádov, Valtířov, Malé Březno zastávka a Leština. V Zubrnicích na nádraží si pak můžete prohlédnout expozici železničního muzea, občerstvit se, či zajít dolů do Zubrnic.

Ještě do konce srpna můžete využít i autobusovou linku Úštěk - Zubrnice, na které se svezete historickým autobusem Škoda RTO. Podívejte se >>>

                       
                       

Jízdní řád turistické linky T3

Zubrnická museální železnice >>>

Železniční museum Zubrnice >>>

Zubrnice >>>


POSLEDNÍ AKTUALIZACE
1.1.2021

Stránky Dálnice D8 & okolí  jsou provozovány
za laskavého přispění společností: