KOUPALIŠTĚ
NERATOVICE

Jen pár metrů od labského břehu v sousedství lobkovické vodní elektrárny, čističky odpadních vod, letního kina, tenisových kurtů, sportovní haly a fotbalového stadionu, nabízí svým návštěvníkům městské koupaliště bazény se skluzavkami, vodní stěny i clony, houpací bazén, vodní deštníky, chrliče i dělo, masážní lavice, vzduchovací lůžka, masážní trysky, dětské brouzdaliště se dvěma skluzavkami, basketbalový koš, šplhací sítě s nášlapnými lekníny, minigolf, lze zde zapůjčit lehátka, slunečníky, samozřejmostí jsou šatny a sociální zařízení a k tomu dvě občerstvení, točená zmrzlina i restaurace (vně areálu) a nejnověji i venkovní šachy, ruské kuželky či člověče nezlob se.

Letní koupaliště, stejně jako plavecký bazén či zimní stadion s umělou zimní plochou, bylo vybudováno v sedmdesátých letech v rámci pokračování bytové výstavby. V areálu městského koupaliště byl velký padesátimetrový bazén, který chátral více než tři desetiletí (mimo provoz již od roku 1986, kdy prasknul vlivem nestabilního podloží a tak návštěvníci koupaliště museli vzít za vděk brouzdalištěm, dětským a skokanským bazénem). Celé koupaliště prošlo rekonstrukcí prošlo v letech 2018-2019. Výsledkem je hlavně zrekonstruovaný velký bazén, nově rozdělený na dvě části - plaveckou a rekreační, s vodními atrakcemi, který dostal nerezovou vanu, dále oprava ostatních bazénů, bazénové technologie a pod., trávníky kolem bazénů s automatickou závlahou.

Koupaliště Neratovice

Koupaliště Neratovice na facebooku 

Neratovické koupaliště se dočká bazénu (07/2018)

Starosta se koupal jako první (06/2019)

           
  

Z dobové kroniky ;-)

20.6.1970 - Velká sláva, mnoho lidí, návštěva soudruhů z Radebergu v NDR, předseda ONV s. Němec, dechovka ZK Spolany, módní přehlídka Domu módy spojená s prodejem, olympijská vítězka ve skoku do vody, nádherné počasí jako na objednávku / 28 stupňů, vyznamenávání nejlepších brigádníků na koupališti - to vše dělalo radostný rámec otevření letního koupaliště v určeném termínu. Ano, dočkali jsme se a zvláště děti, které se již nebudou topit ve špinavém a zrádném Labi. Za posledních let se u nás utopilo 13 lidí, nejvíce dětí. Nyní budou užívat čisté vody, krásného prostředí a všech radostí, které v hojné míře koupaliště poskytuje. Mohou být spokojeni ti, kteří vybudování koupaliště věnovali tolik úsilí a práce. Velkou zásluhu na tomto díle má předseda MěNV s. Čermák, ředitel Spolany Ježek, Ing. Náprstek, projektant s. Střelba z Libiše a mnoho dalších pracovníků. Po celou dobu výstavby vedli práce s. Alois Ryšan a 72 letý s. Sova, oba z Libiše. Nejvíce brigádnických hodin odpracovali důchodci a to s. Vejlupek, B. Rajnoch, Smetana a jiní.

Neratovice >>>

Zpět na přehled turistických cílů

POSLEDNÍ AKTUALIZACE
24.11..2022

Stránky jsou provozovány za laskavého přispění: