PERUC
KOUPALIŠTĚvstup volný, bez provozní doby

Na severním okraji městyse Peruce začíná údolí Debeřského potoka, kde si místní obyvatelé v letech 1964 - 1965 vybudovali v tzv. akci "zet" vlastní betonové koupaliště. Na stavbě se podílelo mnoho místních mužů, žen i mládeže. Slavnostně bylo otevřeno 4. července 1965. Jeho zvláštností bylo, že zde byl v historii jen jeden plavčík, pí. Anna Babická. Časem však bylo provozování koupaliště nad finanční možnosti Peruce a tak v roce 1983 k dohodě s Tiskařskými závody - Rudé právo Praha, že zde vybuduje rekreační zařízení pro děti. Což se také stalo, pouze s tím, že Tiskařské závody nebyly schopny zajistit plnění norem pro provozování koupaliště a tak v roce 1984 zažádaly Lounský úřad na změnu užívání na "víceúčelovou nádrž" s koupáním na vlastní nebezpečí. A takový je status dodnes. V letech 1984 - 1986 bylo vybudováno rekreační středisko, které ihned začalo sloužit dětem mimo jiné i jako pionýrský tábor (s názvem Kosmík). I kemp je zde dodnes, akorát pod názvem "Kemp Peruc".
V roce 1996 bylo rekreační středisko převedeno do majetku obce, které ho provozuje. V roce 2015 prošlo koupaliště opravou, kterou prováděla firma Super-san s.r.o.. V roce 2016 byla opravena cesta ke koupališti v trase bývalé "Šlepky", tedy zrušené železniční vlečky (od Oldřichova dubu k bývalému cukrovaru), která je místní mnohem bezpečnější alternativou než cesta po silnici.
Kep Peruc nabízí k rekreaci 79 lůžek umístěných ve dvanácti opravených chatičkách a správní budově ( plus sociální zařízení, kuchyňka, společenská místnost, venkovní víceúčelové hřiště, ohniště). Možnost je samozřejmě si zde postavit vlastní stan a to v sezóně od května do konce září.


V Peruci slavili znovuotevření koupaliště (07-2015)

Oslavy 50. let od otevření peruckého koupaliště 2015

     
  

Zpět na přehled turistických cílů

POSLEDNÍ AKTUALIZACE
24.11..2022

Stránky jsou provozovány za laskavého přispění: