Tip na výlety v okolí dálnice D8

Hořínské zdymadlo

Necelých patnáct kilometrů od dálnice D8 (exit 18 Nová Ves), na dohled města Mělníka, se na Vraňansko - hořínském plavebním kanálu nachází zajímavá technická památka - Hořínské zdymadlo. Uvedeno do provozu bylo již v roce 1905 a do dnešního dne plně slouží lodní dopravě. Pro lenochy je určitě dobrou zprávou, že jsou lehce dostupná autem a tudíž je možno se podívat i do okolí. Za prohlídku totiž stojí navštít i oba blízké zámky v Mělníku a Hoříně. Více o obou zámcích si můžete přečíst v naší nabídce. Přes Hořínské zdymadlo vede značená cyklostezka, terén je zde většinou rovinatý - naplánujte si pomocí mapy.cz cyklovýlet a nezapoměňte do něj zahrnout i prohlídku obou soutoků - hned za sebou se zde do Labe vlévá Vltava i Vraňansko - hořínský plavební kanál. Pozor při plánování jen na skutečnost, že most Josefa Straky v Mělníku v současnosti prochází rekonstrukcí a je uzavřený. Doporučujeme zahrnout do výletu i přívoz v Lužci nad Vltavou či ZooPark v Zelčíně. Od června 2018 bude v provozu i přívoz přes Labe v těsné blízkosti uzavřeného mostu Josefa Straky. A pokud bude opravdu pekelně teplé počasí, můžete se smočit i v zatopené pískovně Baraba u Vliněvsi.
Pražáci jistě mají povědomí k čemu zdymadlo slouží. Každopádně toto v Hoříně je opravdu skvostným dílkem a pokud budete mít štěstí a potkáte zde i nějakou tu lodičku, můžete v přímém přenosu sledovat, jak zdymadlo funguje.

Děkujeme za Vaší pozornost a pokud se Vám náš tip líbil, není pro nás lepší odměny, než když jej nasdílíte pro své přátele na facebooku či twitteru.