Jak je to s dálničními poplatky na D8 ?

Od začátku roku 2016 jsou některé úseky českých dálnic vyjmuty ze zpoplatnění - tedy povinnosti mít vylepený platný dálniční kupón na čelním skle. Často se na nás obracíte s dotazy, kterého úseku na dálnici D8 se to přesně týká. Opakování je matkou moudrosti, tak jdeme na to :-)

Prvním tímto úsekem je už delší dobu krátký kus dálnice mezi exitem 1 Zdiby a hlavním městem Prahou. Měří kolem dvou kilometrů a v obou směrech zde tedy nemusíte mít vylepenou dálniční známku.

Druhým úsekem je okolí krajského města Ústí nad Labem. Zde ve směru na Spolkovou republiku Německo nemusíte mít dálniční známku pokud jedete pouze v úseku od exitu 64 Řehlovice až na exit 80 Libouchec / Děčín / Telnice. Pozor v opačném směru je to trošičku jinak - zde je ze zpoplatnění vyjmut celý úsek od státní hranice se SRN až do exit 64 Řehlovice.

Vzhledem ke skutečnosti, že bývalá rychlostní silnice R63 Řehlovice - Bystřany byla "převedena" na silnici první třídy, lze tedy bez problémů projet například úsek Drážďany - Teplice zcela bez poplatků. V opačném směru to tak už ale není, z Teplic můžete bez poplatku jet pouze na exit 80.

Přečtěte si také ...

Jak je to s dálničními poplatky na D8?

Odstavené vozidlo na dálnici

Omezení jízd nákladních vozidel v České republice

Seznamte se ... Trojúhelník!

Víte co má obsahovat podle zákona povinná výbava automobilu?

Patníky ... sorry, vlastně "směrové sloupky"

Jízda v omezení aneb jak nevytvořit svým stylem jízdy kolonu

Kudy objet uzavřenou dálnici u hranic?

Umíte správně najet na dálnici ???

Leváci ... aneb jízda levým pruhem

Jak chodit správně po silnici ...

Jízda v omezení aneb jak vznikají kolony

Řidiči ve věku nad 65 let za volantem

Malé zamyšlení nad billboardy